Warning: session_start(): open(/tmp/2/a/sess_2a7955afb4b2699c05297bd0b9494947, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /www/a/r/u75328/public_html/index.php on line 9
13. Ariel Rally konečne na Slovensku
slovak ariel club in english about us in english

13. Ariel Rally konečne na Slovensku

Ariel Rally ! Ako dobre to znie. A konečne aj u nás, na Slovensku.

V lete roku 2015, keď sme s partiou kamarátov obiehali rôzne stretnutia veteránov, zavítali sme aj na Rally Českého Arielklubu. Bol to už 12 ročník a ako každý rok sa tu zišlo množstvo krásnych strojov. Dobrá nálada pri večernom posedení nám vnukla myšlienku, skúsiť zorganizovať podobné stretnutie aj na Slovensku. Tento nápad získal okamžitú podporu prítomných milovníkov veteránov. Slovo dalo slovo a bolo rozhodnuté. Ďalšia Ariel Rally bude na Slovensku! Veď je to už pekných pár rokov, čo sme sa ako krajiny rozdelili a každý sa pobral vlastnou cestou. Bolo by však už na čase sa opäť, aspoň na chvíľu stretnúť. Záštitu nad plánovaným stretnutím prevzal Slovenský Arielklub. Rally sme nazvali Prvá Česko - Slovenská a pustili sme sa do práce. Ako miesto štartu a cieľa sme určili Camp Belá a dnes môžem povedať, že to bola skvelá voľba. Neopakovateľná krajina s cestičkami ako by stvorenými pre veterány. Už nás mohlo zaskočiť len počasie. Termín 9 - 12 Júna 2016 bol až príliš blízko Medardovej kvapke, no riskli sme to. V priebehu pár mesiacov sa nám prihlásilo zhruba 100 účastníkov z Česka, Slovenska, Rakúska a Švajčiarska. Tak veľkým záujmom sme boli pravdu povediac trochu zaskočení. No na druhej strane nás to veľmi tešilo.

Už je to tu! Deň D, teda štvrtok 9 júna bol venovaný príchodu do Campu. Ľahkej turistike, či kontrole strojov. Niektorí účastníci sú totiž vetrom ošľahaní borci a zásadne nechodia na stretnutia inak, ako po osi. Bez problémov aj niekoľko stoviek kilometrov. (do tejto fázy ešte budem musieť trochu dorásť, až toľko si neverím)  Ja som dal prednosť výletu na Chleb. Na motocykloch do Vrátnej doliny a sedačkou až k sedlu pod Chlebom. Potom už len 20 minút k nádherným rozhľadom do širokého okolia.

Účastníci prichádzali až do neskorých večerných hodín a ráno sme sa už tešili na potulky severom Slovenska. Štart bol určený dobrovoľne, podľa mapy. Najneskôr však o 9:30. O 10 hodine nás už čakal Orloj v Starej Bystrici a potom Oravská lesná železnica.

Krásne kľukaté a kopcovité cestičky, Oravský hrad a starobylé cestičky 2. a  3. triedy späť do Terchovej. Celkovo 140 km jazdy úžasnou krajinou.  Nezaobišlo sa to však bez problémov. Občasné mrholenie a kopcovitá krajina dali niektorým strojom zabrať. Všetky závady sa však podarilo odstrániť, ešte v ten deň a tak sme sa  mohli tešiť na jazdu v ďalší deň.

Keďže sme venovali štvrtok a piatok organizovanému poznávaniu krás Slovenska, na sobotu sme pre účastníkov vymysleli trochu samostatnosti. Ich úlohou bolo dopraviť sa po cestách 2. a 3. triedy, podľa mapy do zhruba 80 km vzdialenej Manínskej tiesňavy,  kde mali  na 14. hodinu plánovaný obed. Žiadne plánované zastávky! Stačí len ísť podľa chuti a zastať tam, kde sa im páči. Potešiť sa z výhľadu, alebo si len tak zopakovať úsek cesty ešte raz. Pre tých bojazlivejších či stratených, som sa s 2 hodinovým oneskorením vybral na trasu aj ja, aby ma mohli nasledovať.

Cestou sme stretávali skupinky na benzínkach, na terasách reštaurácií  alebo pri veľkej skale na spomienkovú fotografiu do rodinného albumu. Presne toto sme chceli docieliť. Až neskôr si človek uvedomí, že keď ide stále v kolóne, vlastne dáva pozor len na dopravu okolo seba a nemá čas sa venovať krásam okolo seba. Slovensko je krásna krajina a je sa tu na čo pozerať.

Akoby zázrakom sme sa na obede stretli úplne všetci. Ani sám som tomu moc neveril a tak boli chlapci z podporného Cafe Racer Ninja-moto tímu bez práce s dohľadavaním stroskotancov. Zostalo im iba zopár kritických križovatiek k Budatínskemu Hradu, kde sme si chceli v starobylom parku zhotoviť spoločnú fotografiu. Sobotňajšia trasa merala zhruba 130 km.

13. Ariel rally sme venovali motorkárom. Zúčastnilo sa 80 motocyklov prevažne značky Ariel. Počasie nám vyšlo. Snažili sme sa veľa jazdiť a obísť mestá obkľukou, aj keď sa mám to nie vždy podarilo. Myslím, že sme si to užili a už dnes sa teším na ďalšiu Rally. Veľké ĎAKUJEM! patrí chlapcom a dievčatám, ktorí nám pomáhali  z množstvom malých aj veľkých úloh aby tieto dni dopadli  výborne. Ešte raz ĎAKUJEM.

 

Karol Burger

Slovenský Arielklub

a tu je zopár odkazov na foto . Foto 1   , Foto 2.

 

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 8

Komentáre

Pavel Krupica [19.06.2016 11:20:48]
Moc se nám to líbilo, perfektní organizace, krásná příroda,dobré počasí, legrace a i stroje vydržely. Už se těšíme na další setkání! Ještě jednou díky! Osazenstvo chatky č.11 2x Pavel, Petr, Jara.
Jiří Šimek [17.06.2016 16:35:22]
Velký dík za skvělou akci. Protože mám ke Slovensku, vzhledem ke svému dvouručnímu pobytu v Poradu, velice dobrý vztah, byl jsem rád, že jsem si místa ve kterých jsem už byl, mohl projet i na svém starém motocyklu Rudge Whitworth. Skvělý prodloužený víkend, rallye neměla chybu. Ještě jedno děkuji. Jiří Šimek

Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 100.24.113.182


Warning: Unknown: open(/tmp/2/a/sess_2a7955afb4b2699c05297bd0b9494947, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (2;/tmp) in Unknown on line 0