slovak ariel club in english about us in english

14. Ariel Rally 2017 Krušné hory

V dňoch 3.-6.8.2017 sa konala už 14. Ariel Rally Českého klubu v poradí. Pre tentokrát sme sa premiestnili na západnú hranicu Česka a naše výpravy smerovali kopcami v okolí Karlových Varov  a nechválne známych Jáchymovských dolov. Akcia časom naberá na kvalite a je to poznať aj na pravidelnej účasti veľkého počtu priaznivcov tejto značky. Samozrejme, že sme nemohli chýbať ani my zo Slovenska, no pridali sa k nám aj Taliani, Poliaci a Rakúšania. Celkovo sa akcie zúčastnilo viac ako 80 posádok z piatich krajín Európy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výborná atmosféra pozitívne naladených členov sa niesla celým stretnutím a pri večerných posedeniach bolo z každého hlúčika ľudí počuť otázky, ale aj odpovede na ten, či onen problém a informácie o doposiaľ nedostupných dieloch a metódach opravy. Ešte stále sa medzi ľuďmi nachádza množstvo starých strojov, ktoré potrebujú zlaté ruky a chuť spraviť nemožné, opäť možným. Veď ak je komunita okolo značky taká obrovská, vždy sa nájde niekto, kto ti môže pomôcť a pravidelné stretnutia na Ariel Rally je tou najlepšou príležitosťou stretnúť všetkých tých skvelých ľudí pohromade.

 

 

 

 

 

 

Aj preto sa stretnutia často, čo i len na jedno večerné posedenie, zúčastňujú aj ľudia ktorý majú k dokončeniu svojho stroja ešte ďalekú cestu, no vedia tu načerpať množstvo informácií a novú silu do svojho projektu. Veď najlepšou silou, ktorá ťa ženie vpred je, keď vidíš, že také isté stroje, ako je ten tvoj už niekomu jazdia. Je to teda možné a určite sa to podarí aj tebe. Ak sa ti teda s niečím nedarí pohnúť, tu je to správne miesto na vyriešenie tvojho problému.

Počas Rally sme podnikli dva výlety po okolí a navštívili rôzne výhliadky a múzea. Najazdili sme zhruba 300 km po cestičkách druhej a tretej triedy. Neobišli sme ani stredoveký hrad Loket nad riekou Ohře z druhej polovice 12. storočia a na večer sme sa vždy vrátili do dedinky Nové Hámry, kde sme mali dočasné sídlo.

Vyvrcholením celej akcie bol večerný príhovor troch prezidentov, kde prezident Ariel Owners Motorcycle Clubu, Ariel Atzori povedal: ,, Som moc milo potešený, koľko je u vás predvojnových motocyklov, na ktorých jazdia mladí ľudia. To sa bežne nevidí. Akcia bola moc krásna a teším sa, že do Čiech prídem opäť ."

K tomu niet čo dodať! Ak si západný svet môže brať od nás príklad, asi to robíme dobre. Teším sa na ďalšiu výnimočnú akciu s Arielmi, pre rok 2018 by sme mali skončiť niekde na Morave. Verím, že aj ďalšia akcia bude skvelá a my si užijeme hukot starých deduškov a vietor vo vlasoch pri svižnej jazde medzi vinohradmi.

Za Slovenský Ariel klub

                                          Karol Burger 

 

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 4

Komentáre

Žiadne komentáre
Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 3.219.31.204