ako na to ? Pocínované palivové potrubie.

Ako na to ?  Pocínovanie potrubia pre palivo a olej.

V tomto príspevku si ukážeme , ako jednoducho sa dá zmeniť výzor medeného potrubia na vašom motocykli. Jedná sa o nenáročný proces pri ktorom pocínujeme potrubie zásobujúce karburátor a tak zladíme celkový dojem z renovovaného , či dokonca pôvodne zachovalého stroja. Medená rúrka z ktorej sa potrubie vyrába zväčša neladí svojim odtieňom požiadavkám renovátorov a preto je potrebné ďalej upravovať jej vzhľad nanesením niklu či chrómu. Výsledný efekt však môže byť až príliš lesklý, čo nie je vždy žiadúce. Vtedy prichádza do úvahy pocínovanie potrubia. Touto metódu vieme docieliť rôzny vzhľad od lesklej po matný odtieň a vaše potrubie bude čo najvernejšie zodpovedať pôvodným parametrom.

Na pocínovanie sme použili pastu na mäkké spájkovanie Degufit 3000. Tento výrobok kúpite v bežných obchodoch s inštalatérskym materiálom. Jedná sa o pastu s obsahom cínu približne 60% . Pripravené potrubie upevnite tak aby ste ho mohli nahrievať. My sme použili skrutku s rovnakým závitom, ako má prevlečná matica potrubia upevnenú v zveráku.

Naneste vrstvu pasty a zohrajte na dostatočnú teplotu tak, aby sa začala pasta topiť. Na zohriatie je možné použiť aj teplovzdušný fén, no trvá to dlhšie a preto odporúčame použiť silnejší zdroj tepla. Keď sa pasta roztopí, zotrite ju bavlnenou handrou. Ak sa vám výsledný vzhľad ešte nepáči, proces môžete zopakovať, prípadne môžete pridať malé množstvo cínu.

Táto jednoduchá metóda nezaberie mnoho času a jej výsledok vás príjemne prekvapí .

Pre Slovenský Arielklub spracovali.

                                                                                    Tomáš Kudínek a Karol Burger

 

 

Hodnotenie

Komentáre

Žiadne komentáre

Pridať komentár


Vašu adresu uvidí len administrátor


UPOZORNENIE: Zaznamenávame Vašu IP adresu. Vyhnite sa prosím vulgarizmom a nenávistným prejavom.