slovak ariel club in english about us in english

Arielská klasika už po XVIII tentokrát Čeřínek.

Arielská klasika už po XVIII tentokrát Čeřínek.

Každoročne sa stretávame na prelome júla a augusta na rally Českého Arielklubu. Už niekoľko rokov je táto akcia spojená s aktivitami Rakúskeho klubu a prípadní záujemci, tak môžu stráviť celý týždeň v sedadle svojho tátoša. Aj my sme sa rozhodli pokračovať z Korutánska do strediska Čeřínek, neďaleko Jihlavy , aby sme tu strávili štyri dni s priateľmi Arielov. Stretnutie Českého klubu je trochu viac sparťanské a pre usporiadateľa o to náročnejšie.

Nepísané pravidlo hovorí o štartovnom vo výške 2500 korún, alebo 100 eur. Za túto sumu  je potrebné účastníkov ubytovať , nakŕmiť, sprevádzať po trati, zabezpečiť prípadný odvoz pokazených strojov a ešte aj odmeniť nejakou drobnosťou. Toto pravidlo ja zaužívané už mnoho rokov, aby bolo stretnutie dostupné čo najširším masám Arielistov a ich priateľom. Tí čo vyžadujú vyšší štandard ubytovania , majú vždy možnosť využiť blízke hotely, či prísť vlastným auto karavanom. Odmenou usporiadateľovi pravidelne býva obrovská účasť , neraz presahujúca 100 správne naladených priaznivcov veteranizmu.  Aj tentokrát sme na ubytovanie využili staršiu centrálnu chatu z čias komunizmu a niekoľko priľahlých chatiek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To v čom je ešte toto stretnutie iné od ostatných, je tiež množstvo mladých ľudí. Rád chodievam na výročné stretnutia klubu do rôznych krajín, no v Česku je naozaj vidieť  tú zanietenosť aj u mladších ročníkov a dorastajúca generácia hravo preberá žezlo. V tejto krajine sa nik nemusí obávať, či sa nájde nejaký nasledovník a či budú tieto neraz aj viac než sto rokov staré stroje naďalej udržiavané v chode. Ochota poradiť ako na to a kde nájsť prípadného dodávateľa niektorých dielov je tu poznať z každej strany a ak má niekto problém so svojim Arielom, tak tu ho určite vyrieši. Stačí len prísť a opýtať sa.

 

Jazda je vždy plánovaná na dva dni a to podľa možnosti od 120 – 160 km na deň. Aj tento rok boli vyznačené dve krásne trate zvlnenou krajinou s nízkou premávkou, dokonca s prekvapivo dobrou kvalitou asfaltu a niekoľko skvelých návštev u miestnych zberateľov. Neobišli sme ani hrady a múzeá, ba dokonca aj jedno starobylé námestie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Česku je vždy veľa miest, na ktoré sa oplatí ísť pozrieť a tá výborná nálada po príjazde do cieľa len naberá na obrátkach. Stačí spojiť niekoľko stolov k sebe a už sa na nich začnú objavovať kdejaké dobroty. Vyberané paštéty, salámy , klobásky, korbáčiky , koláče i víno z vlastnej produkcie účastníkov. Každý niečo priloží a niečo iné zasa ochutná a aby toho nebolo málo, neraz sa nájde aj gitara, či  dve a hneď je všetkým do spevu.

V tejto príjemnej atmosfére sa predĺžený víkend ľahko stratí a ani sa nenazdáte,  zrazu  je už nedeľa a treba sa pobrať domov. Vtedy nezostáva nič iné, len si povedať, bolo mi málo, o rok prídem zasa.

Tak ak to chcete zažiť aj Vy, o rok na prelome júla a augusta Vás radi zoberieme so sebou.

 

Za Slovenský Arielklub spracovali:

                                                             Pavol Janíček a Karol Burger

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 1

Komentáre

Žiadne komentáre
Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 35.172.203.87