slovak ariel club in english about us in english

Bratislava X. 1.májová Tatra rally

Tak a je to tu! Prišiel prvý máj, sviatok práce a s ním X. ročník veterán Tatra  rally Bratislava.
Boli sme pozvaní od predsedu klubu Tatra 141 na ich značkový zraz. Prečo nie, povedali sme si  a hajde do veľkého mesta na stretnutie. Počasie nám hlásili nádherné a brali sme to ako príjemné spestrenie štátneho sviatku. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteli na Kamzíku a jeho kvalitu nemohol nik spochybňovať. Jedla a pitia bolo dostatok a atmosféra fantastická. Večer spríjemňovala hudba akoby vystrihnutá z čias dávno zašlých.
Štart stretnutia bol na námestí a bolo veľmi zaujímavé sledovať to množstvo nákladných automobilov (mimochodom nielen zo Slovenska) ako sa predierajú centrom hlavného mesta. Každý účastník raly dostal itinerár s presnými pokynmi ako postupovať a kam na akej križovatke zabočiť. Keď sme sa dostali k štartu my, komentátor prehodil pár slov a bolo odštartované. Prvá vpravo, potom vpravo, na semafore rovno a ...viac som si nezapamätal. Keďže pokyny boli spracované tak aby sa zabavil aj spolujazdec, veľmi rýchlo sme sa vo veľkom meste stratili. Našťastie benzínu sme mali dosť a na motocykloch sa uháňa ďaleko ľahšie, ako na Tatre 141. O pár minút sa nám podarilo zorientovať sa a dohnať časovú stratu. Ďalej sme sa už snažili nestratiť z dohľadu aspoň jedno autíčko. Trasa viedla cez Devín, Stupavu, Záhorskú Ves, Lozorno na Bratislavský hrad a späť na Kolibu a Kamzík. Kým sme prišli po hrad, bolo všetko v najlepšom poriadku, no pri odchode z hradu sme chytili červenú a boli sme presne tam kde ráno. Autíčka nám odbehli a my sme sa preštrikovávali jednosmernými uličkami veľkej Bratislavy. Našťastie obrovská veža vysielača na Kamzíku je dostatočný orientačný bod vyčnievajúci nad všetko v okolí. V cieli nás už čakalo obrovské množstvo divákov, ktorí si prišli spríjemniť nádherný večer v okúzľujúcej atmosfére. Mažoretky odmávali štart aj cieľ veľmi vydareného stretnutia. Večer sme už strávili v hoteli Best Western. Jedlo, pitie, stará hudba a príjemná atmosféra až do skorých ranných hodín. Stretnutie sa určite podarilo. Do cieľa dorazili všetky posádky, počasie bolo nádherné a tých pár zakopnutí pri zlom odbočení určite nikoho nenahnevalo. Zorganizovať takúto akciu zaberie určite obrovský kus času a úsilia. Chcem sa poďakovať organizátorom, veď kde na zraze stretnete veľké úžitkové autá. Z našich ciest vymizli zo dňa na deň, ale partia chalanov z klubu Tatra 141 už zachránila nejeden kus histórie. Najbližšie pripravujú renováciu Tatry 147 DC5.
"Autíčko" sa im podarilo objaviť v Španielsku a dlhých 9 rokov presviedčali majiteľa aby ho pustil domov. Tento rok absolvovala Tatra trať na trajleri, ale o rok už bude brázdiť naše cesty po svojich.
Tak veľa šťastia chalani!

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 6

Komentáre

Žiadne komentáre
Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 3.219.31.204