slovak ariel club in english about us in english

Oravský je za nami

Dojazdené! Oravský je za nami. Krásna príroda Oravy, všade pokosené polia a medze. Na ostrbách sa sušilo seno.Takáto príroda sa už vidí málo kde. Imrovi sa tento rok podarilo naplánovať trať krásnymi zákutiami Oravy. Termín stretnutia doladil na obdobie, kedy sa kosili sená a všade sa pohybovali traktoríky s vlečkami obloženými senom do popuku. Seno voňalo všade vôkol a táto vôňa bola ako droga, nevedel som sa jej nabažiť.
Jazdilo sa pohodlne. Deň nebol príliš horúci a búrka z tepla, čo zasiahla zopár účastníkov, odišla  tak rýchlo, ako aj prišla. Parná lokomotíva úzkorozchodnej železnice z Oravskej Lesnej vozila účastníkov stretnutia na vyhliadku do hôr. Pri spiatočnej ceste sa nám síce zarezával dym do očí, no my sme boli aj tak poctení. Veď táto babička na uhlie je minimálne taká staručká, ako naše stroje. Zaslúži si úctu a aj ľudia, čo sa o ňu starajú.
Kvôli búrke bola časť trate presmerovaná trocha iným smerom a preto sa nám nepodarilo dostať na vyhliadku ku Kristovmu krížu, odkiaľ je celá Orava ako na dlani. Večer sme však už pokračovali podľa plánu. V príjemnom posedení Ranča u Ediho sa dobrá nálada šírila ako tá vôňa sena. Sedelo sa do neskorých večerných hodín. Žinčica a korbáčiky nemohli na Orave chýbať. Ráno sme sa ešte nechali povoziť po Oravskej priehrade loďkou pod vedením starého morského vlka. Potom sme sa presunuli na výstavu do hotela Studnička, kde nás čakala výnimočná kapustnica. Odpočinutí, s kopcom zážitkov a s úsmevom na tvári, sme sa pobrali domov.
Oravský veterán nemal chybu.Teším sa na stretnutie o dva roky .
Karol Burger
 


Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 3

Komentáre

Žiadne komentáre
Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 3.219.31.204