slovak ariel club in english about us in english

Schéma zapojenie pre Lucas H 52

Schéma zapojenia predného svetla Lucas H 52

Mnoho výrobcov motocyklov používalo pre svoje stroje osvetlenie od firmy  Lucas. V roku 1927 Lucas okrem zadnej lampy MT 110 ponúkal aj čelné svetlo SS30, ktoré v roku 1928 nahradili vylepšeným modelom SS47 a v roku 1929 novým modelom SS49. V roku 1930 prišla firma s modelom H 52, ktorý sa na trhu usadil. Dobre sa predával a používalo ho mnoho vtedajších výrobcov motocyklov. Do dnes sa zachovalo pomerne veľké množstvo týchto svetlometov. Boli používané na veľkej skupine motocyklov a sú aj v dnešnej dobe veľmi žiadané a vyhľadávané zberateľmi z celého sveta.

Aj dnes ešte kúpite tento model vo veľmi peknom stave, no niektoré diely tohto svetla sú už často poškodené. Jednou z týchto častí je na tvrdom papieri vytlačený návod zapojenia. Táto farebná schéma skoro vždy podľahla zubu času a zachovala sa len v ojedinelých prípadoch, obzvlášť u dobre uskladnených strojov. Jedna, či dve takéto lampy sa postupne dostali aj do našich rúk a tak sme sa pokúsili vytvoriť pre vás kópiu tejto schémy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedná sa síce o doplnok schovaný pred očami pozorného diváka v útrobách svietidla, no aj tak poteší a zahreje pri srdci. Už len to vedomie, že tam ten návod je. Kompletnú grafiku a fotodokumentáciu spracoval Miroslav Slezák a prvé kusy vlastnoručne odskúšal na svojom svietidle. S jeho súhlasom teraz môžeme zverejniť výsledok jeho práce a pomôcť tak nejednému renovátorovi vylepšiť si svoj deň. Ďakujeme ti Mirek. PDF si môžete stiahnuť TU. 

 

Pre Slovenský Arielklub spracoval 

                                                                                Karol Burger

 

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 1

Komentáre

karol [17.01.2023 20:23:18]
Je zvláštne, že všetko čo Mirek spravil pre našu komunitu nikoho nezaujalo. Každý si len zadarmo stiahol nákres a žiadne ďakujem. Myslím si , že Mirek odviedol skvelú prácu, zadarmo nám ju sprístupnil a zaslúži si aspoň poďakovanie. Veď nám každému uľahčil kus cesty v tej našej renovácii. ďakujeme ti Mirek.

Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 44.192.254.173