Schéma zapojenie pre Lucas H 52

Schéma zapojenia predného svetla Lucas H 52

Mnoho výrobcov motocyklov používalo pre svoje stroje osvetlenie od firmy  Lucas. V roku 1927 Lucas okrem zadnej lampy MT 110 ponúkal aj čelné svetlo SS30, ktoré v roku 1928 nahradili vylepšeným modelom SS47 a v roku 1929 novým modelom SS49. V roku 1930 prišla firma s modelom H 52, ktorý sa na trhu usadil. Dobre sa predával a používalo ho mnoho vtedajších výrobcov motocyklov. Do dnes sa zachovalo pomerne veľké množstvo týchto svetlometov. Boli používané na veľkej skupine motocyklov a sú aj v dnešnej dobe veľmi žiadané a vyhľadávané zberateľmi z celého sveta.

Aj dnes ešte kúpite tento model vo veľmi peknom stave, no niektoré diely tohto svetla sú už často poškodené. Jednou z týchto častí je na tvrdom papieri vytlačený návod zapojenia. Táto farebná schéma skoro vždy podľahla zubu času a zachovala sa len v ojedinelých prípadoch, obzvlášť u dobre uskladnených strojov. Jedna, či dve takéto lampy sa postupne dostali aj do našich rúk a tak sme sa pokúsili vytvoriť pre vás kópiu tejto schémy.

Jedná sa síce o doplnok schovaný pred očami pozorného diváka v útrobách svietidla, no aj tak poteší a zahreje pri srdci. Už len to vedomie, že tam ten návod je. Kompletnú grafiku a fotodokumentáciu spracoval Miroslav Slezák a prvé kusy vlastnoručne odskúšal na svojom svietidle. S jeho súhlasom teraz môžeme zverejniť výsledok jeho práce a pomôcť tak nejednému renovátorovi vylepšiť si svoj deň. Ďakujeme ti Mirek. PDF si môžete stiahnuť TU. 

 

Pre Slovenský Arielklub spracoval 

                                                                                Karol Burger

 

Hodnotenie

Komentáre

Giuseppe Apice [15.01.2024 01:56:45] A beautiful job. Karol, can I ask you to write personally with MIROSLAV SLEZA'K? Can you send me his email? Giuseppe Apice - Levanto SP - ITALIA

Pridať komentár


Vašu adresu uvidí len administrátor


UPOZORNENIE: Zaznamenávame Vašu IP adresu. Vyhnite sa prosím vulgarizmom a nenávistným prejavom.