Warning: session_start(): open(/tmp/4/3/sess_434fac09a6e84dfcf7f8875f53e6f254, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /www/a/r/u75328/public_html/index.php on line 9
Višňa - Tour 2016
slovak ariel club in english about us in english

Višňa - Tour 2016

Tento príbeh by sa kľudne mohol volať ,, Otec Roku 2016". Môj priateľ z Vranova nad Topľou sa rozhodol spríjemniť prázdninové leto dvanásťročnému synovi poznávacou jazdou po Slovensku. Mama so staršou dcérou sa vybrali na ,,babskú" jazdu autobusom a chlapi sa predsa tiež nenechajú zahanbiť. Všetko to začalo krátkym mailom.  

 ,, Ahoj Marianko . Zajtra odchádza Janka s Pinkou na poznávačku do Fínska na 11 dní . Tento týždeň ešte budem pracovať v Rohožu , ale od pondelka - utorka ideme s Maroškom na jazdu po Slovensku . Neviem aký máš program ale v stredu 20.7.  večer plánujem doraziť do Kláštora a 21.7 chce Maroško vidieť závod "KOFOLA" samozrejme v tvojom doprovode. Potom možno návšteva u Karola, Tatry a ..... neplánujem . Nechám to na  malého - nechcem denne veľa jazdiť , nech si užije aj kúpanie alebo niečo iné . Ak ti to nevyhovuje nič sa nedeje . Idem si to užiť s Maroškom . Pozdravuj - Maroš -  táto výzva sa samozrejme dostala aj ku mne a hneď sme začali plánovať ako týmto dvom odvážlivcom spríjemniť tú ich Višňa - Túr po Slovensku.  Pre nás pripadal ako najprijateľnejší úsek z Kláštora pod Znievom cez Čičmany a Terchovú do Ružomberka.

V štvrtok ráno sme naštartovali tátoše, a hajde do Kláštora. Mimochodom , jedná sa o obec v ktorej bolo prvé Slovenské Gymnázium s vyučovaním Slovenského Jazyka. Krátka pauza a skvelé koláčiky od pani Daníškovej nám pridali ďalšiu silu a už v skupine piatich motocyklov, pokračovali sme cez Kľak na Čičmany.

Majú tu krásne maľované drevené domčeky. Správny turista to tu nemôže obísť. Kľukatá cestička medzi horami . Skvelý asfalt a skoro žiadne premávka, no zážitok z jazdy. Len krátka exkurzia, spomienkové foto a už sme prášili smer Slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej. Cestou malé pozastavenie pri podniku na výrobu najlepšej  malinovky na svete a zaslúžený obed v Rajci.

Obrovskú premávku v Žiline sa nám podarilo bravúrne obísť  smerom na Turie a Višňové. Pozreli sme si aj Vodné dielo a aspoň z diaľky vrch Straník, ktorý je významné miesto pre Paragliding a Závesné lietanie. Po 150 km sme už mali dosť unavené zadky a tak sme pauzovali v Terchovej na zmrzline. Stačila krátka pauza a deti sa rozhodli, že ešte nekončíme. ,, Ide sa do Hrabova!  Keď sme boli na Ruži , bola tam taká parádne lezecká dráha Tarzánia. " Veď prečo nie, vy si určujete , čo chcete vidieť a kam sa poberieme. Pobrali sme sa teda ešte cez Dolný Kubín za ďalšími adrenalínovými zážitkami. Lezenie vysoko v korunách stromov deťom nestačilo a tak sme ešte skúsili Zorbing na blízkom jazere.

Zatiaľ čo deti skúšali miestne atrakcie, podarilo sa mi cez priateľa nájsť ubytovanie v Ružomberku a tu sa nám sama ponúkla ďalšia atrakcia. Do mestečka zavítal Bažant - Kinematograf. Spočiatku som myslel, že 210 km na starom motocykli a rôzne adrenalínové zážitky deti úplne vyčerpajú, no mýlil som sa. Skvelá večera nám dodala nových síl a hybaj do kina.

Zaspávali sme až neskoro večer. Bol to výnimočný deň! Dobre mi padlo , len tak neorganizovane sa túlať po Slovensku. Mali by sme si to skúsiť všetci a častejšie. Ráno sme si ešte dali spoločné raňajky a každý sme sa pobrali vlastným smerom. My s Majom smer Martin a Žilinu a chlapci Višňovský smer Vranov nad Topľou. 

Šťastnú cestu chlapci!    

Burger Karol

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 6

Komentáre

irena gánovská [29.07.2016 19:47:30]
Obdivujem a držím palce, ..., to je tá najlepšia investícia a zároveň dedičstvo, ktoré môžme odovzdať naším deťom, ... irenka

Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 100.24.113.182


Warning: Unknown: open(/tmp/4/3/sess_434fac09a6e84dfcf7f8875f53e6f254, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (2;/tmp) in Unknown on line 0