slovak ariel club in english about us in english

XV. ARIEL RALLY Jablonné nad Orlicí

Mestečko Jablonné nad Orlicí sa nám nezdalo tak veľmi vzdialené od našej základne, aby sme sa túto cestu nepokúsili absolvovať po vlastnej osi. Vybrať sa však hustou premávkou veľkých miest sa nám nepozdávalo. Spýtali sme sa teda uja Googla či nám neporadí a mali sme šťastie.

Trasa poskladaná spleťou vedľajších ciest, úplným severom krajiny, obchádzala všetky diaľničné úseky a predpoklad, že sem tam zablúdime nám nespôsoboval žiadne obavy. Veď šanca dostať sa do centra a blúdiť tak pomedzi červené vlny semaforov bola veľmi malá. Rozdelili sme sa do dvoch skupín a prvá sa pobrala vo štvrtok ráno, na zhruba 300 km dlhý výlet, k mestečku Jablonné nad Orlicí.

Druhú skupinu som tvoril ja s Helkou a možnosť absolvovať túto trasu na motocykli pre nás nebola priechodná. Museli sme na stretnutie priviesť niektoré náhradné diely pre našich priateľov a tiež jeden motocykel na zapožičanie. Arielská komunita je jedna veľká rodina a radi si pomôžeme. Veď prečo by mal niekto sedieť doma len pre poruchu, keď v inej garáži ešte stojí voľný tátoš. Cesta ubiehala obom skupinám podľa plánu a tak sme už večer spoločne posedávali na terase hotela a popíjali takpovediac domáce pivko Černý medvěd. Ako vždy sa nás na stretnutí zišla necelá stovka nadšených milovníkov starej techniky z rôznych kútov strednej Európy.

Organizáciu stretnutia mal tentokrát na starosti Filip Prokopec. Naplánoval nám dve krásne trasy zabudnutými zákutiami s dĺžkou 160 a 130 kilometrov. Cestičky s dobrým asfaltom a veľmi riedkou premávkou nám nechávali možnosť užiť si kilometre ako zo starej doby, kedy človek stretol auto len sem tam a cestu lemovali aleje zdatných stromov na spevnenie krajnice. Iba biele pruhy namaľované na týchto stromoch pripomínali stĺpiky okolo ciest. Krátka prestávka pri rozhľadni a opäť ďalšie skvelé kilometre, akoby opustenou krajinou.

Večer návrat na základňu a diskusia o všetko možnom. Mám rád tieto večery, keď nesedíš pri jednom stole. Chvíľu preberáš problém so spojkou a hneď potom spievaš pri gitare, či harmonike. Zrazu pomáhaš zohnať chýbajúci diel a hneď plánuješ ďalší výjazd, samozrejme na motocykli. Všetci sú vítaní pri každom stole a diskusia sa voľne presúva rôznymi smermi. My sme si však na piatkový večer najprv objednali exkurziu do miestneho pivovaru.

Zásobuje len tri reštaurácie a jeho kapacita je 8000 litrov piva za mesiac. Už dávno som chcel navštíviť podobnú prevádzku a ochutnať také to domáce pivo. Ochotný Sládek pivovaru Černý medvěd, nás previedol v desať člennej skupinke svojím kráľovstvom a počas pútavého rozprávania  nám nechal ochutnať z každého druhu skladovaného v lesklých zásobníkoch. Vedel by som sa tu zdržať aj celé hodiny. Každý druh mal svoj príbeh a svojho zákazníka a miestny Sládek o všetkom vedel pútavo rozprávať. Ráno nás však čakala ďalšia krásna trasa a nové zážitky. Pobrali sme sa teda ešte chvíľu diskutovať s priateľmi a potom šup do postele. Slnečné ráno nás priam pozývalo na kolesá.

Trasa druhého dňa mala podobný charakter s vyhliadkami do rozľahlej krajiny a tiež návštevu nadšencov, tentokrát vojenskej techniky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Majiteľ bol veľmi ochotný a nebolo nutné naň moc naliehať, aby naštartoval obrovský pásový kolos a povozil po poli skupinku záujemcov.

Krásne výlety si naplánoval Filip a za to Ti veľmi ďakujeme. Večer sme opäť dlho sedeli na terase pri zvuku gitary či harmoniky bratov Pacherovcov. Bolo mi s vami dobre priatelia a o rok sa stretneme v Českom raji pri mestečku Jičín.

Krátka rozlúčka s partiou nadšencov a už len 300 km severom krajiny sem k nám na základňu Slovenského Arielklubu. Zopár kvapiek padajúcich zo zamračenej oblohy sa síce pokúsilo pokaziť náš zážitok, no my sa len tak ľahko nedáme. Do cieľa sme dorazili síce unavení, no plní krásnych zážitkov a pripravení ešte si užiť toto leto v sedadle motocykla nezabudnuteľnej značky Ariel.

Za Slovenský Arielklub   Burger Karol.

Hodnotenie dokumentu


počet hodnotení: 1

Komentáre

Žiadne komentáre
Vaše meno
Váš e-mail
Vašu adresu uvidí len administrátor
Váš komentár

IP Adresa: 3.219.31.204